Minecraft

wKartonie - strona fanów gry "z klocków"

Polecane: więcej na http //www.diamenton.pl/

Deadly Rabbit, 2013-12-31 17:04:59 napisał:
Minecraft – niezależna gra komputerowa z otwartym światem tworzona w języku Java pierwotnie przez Markusa Perssona. Następnie rozwijana przez firmę, którą założył za uzyskane dochody ze sprzedaży – Mojang AB. Inspiracją dla autora gry były gry Infiniminer, Dwarf Fortress oraz Dungeon Keeper. Od 1 grudnia 2011 roku głównym projektantem gry jest Jens Bergensten.Rozgrywka

Gra skupia się na kreatywności i budowaniu, pozwalając graczom na tworzenie konstrukcji z sześciennych bloków w otwartym trójwymiarowym świecie. Gra jest dostępna w dwóch wersjach – darmowej Classic oraz płatnej. Obie pozwalają zarówno na grę jedno- jak i wieloosobową.
Wersja Classic pozwala na rozgrywkę z nieograniczoną ilością materiałów. Wersja płatna zawiera cztery tryby gry:
Creative zbliżony do wersji Classic, lecz zawiera więcej bloków. Postać gracza dysponuje nieskończoną ilością wszystkich zasobów, może zginąć po wpisaniu odpowiedniej komendy oraz przez wpadnięcie do próżni znajdującej się pod powierzchnią świata oraz potrafi latać. Tryb dostępny od wersji Beta 1.8.
Survival, w którym gracz samodzielnie zdobywa materiały, wytwarza narzędzia, broń i inne przedmioty, walczy z potworami (wyjątkiem jest gra na poziomie "pokojowym", gdzie nie pojawiają się żadne potwory), handluje z mieszkańcami wiosek, musi zaspokajać głód i uważać na punkty życia, by nie zginąć (w przypadku śmierci następuje odrodzenie postaci gracza bez posiadanego ekwipunku), dodatkowo w trybie gry wieloosobowej bohater może walczyć z innymi graczami,
Hardcore, w którym rozgrywka przebiega identycznie jak w poprzednim trybie, jednak poziom trudności ustawiony jest na najwyższym poziomie, a w przypadku śmierci postaci gracza nie ma możliwości odrodzenia się i świat na którym grał zostaje usunięty. Tryb oficjalnie dodany w wersji 1.0.0.
Adventure, w którym gracz ma ograniczoną możliwość niszczenia i ustawiania bloków, może natomiast używać programowalnych dźwigni, przycisków i innych urządzeń. Tryb dostępny od wersji 1.3.
Gra posiada symboliczne zakończenie, następujące po zabiciu przez gracza Smoka Kresu, znajdującego się w innym wymiarze, noszącym nazwę Kres (The End). Po jego zabiciu gracz wraca do normalnego wymiaru. Mimo ukończenia gry gracz może dalej prowadzić rozgrywkę w normalny sposób. Od wersji 1.4 gra nie kończy się na pokonaniu Smoka Kresu, gdyż czeka na nas drugi, o wiele mocniejszy boss, Wither.


Strony:

https://minecraft.net/ - oryginalna strona MC
https://craftserve.pl/ - hosting serwerów (drogi ale całkiem OK)
http://fiberhost.pl/ - hosting serwerów (tani i całkiem OK)
http://minecraft-pl.gamepedia.com/Strona_g%C5%82%C3%B3wna - wiedza o MC

Opinie graczy o MC:

Dragonder
Fajna gra, stawia się klocka itd. :3

bakunda
Survival jest spoko. Ofce górą!

Aryan
Ja zakładam temat! :?

Jakub-bed
Hehe MC jest ok.


Haraj:
ddosa chcesz?

Miłej gry! Hahaha :)

Komentarze:

2013-12-31 17:06:13, bakunda:

Może i nie 1, ale nie skopiowane z części 7

2013-12-31 17:06:21, jjay harci:

Dragonder:
NIKT U CIEBIE NIE GRA BO NIE MASZ SERVERA Z MODAMI idziemy do alona albo tamlaera

CIACH

2013-12-31 17:08:46, Deadly Rabbit:

jjay harci:
xddd
Nie :)

bakunda:
Dzięki.

Zakładam serw ludzie. :f

2013-12-31 17:09:09, Tihak:

Dragonder:
Z modami?

2013-12-31 17:09:47, jjay harci:

Tihak:
Zakłada bez modów . Idziemy do niego do tamlaera i alona

2013-12-31 17:09:49, Deadly Rabbit:

Tihak:
Nie ma szans chyba, że fiberhost doda silniki nowe to będzie z modami na 1000%

2013-12-31 17:10:24, bakunda:

jjay harci:
dziecko modów -,-


bez urazy
droga administarcjo wiem, że to lekka obraza i, że jjay napisał o tym na panelu, ale gdy on cały czas sra o to by zid zrobił serwer z modami którego nie zrobił to "szczela focha" i idzie do innych prosic by założyli na jego prośbę serw z modami raz taki założono, ale ów gracz bawiąc się w wojny na atomówki przekroczył limit ram o praiwe 1g (778mb)
Dziękuje dobranoc

Minecraft

Tej gry przedstawiać chyba nie trzeba. Jesteś sobie człowieczkiem z kostek, masz wszystko z kostek i nadchodzi noc. I potwory. Musisz jakos rpzeżyć, więc kopiesz. tworzysz, potem znowu kopiesz i znowu tworzysz i tak w kółko. Brzmi banalnie, ale jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz jak rozbudowaną i świetną gra jest Minecraft.


Galeria screenów z gry